Menu

Oferta

Generalny dystrybutor firm

Generalny dystrybutor

Piszą o nas

Certyfikaty

Cena:
Producent:
Wybierz
Wysokość:
Wybierz

Użyj filtrów, aby zawęzić wyniki wyszukiwania

Szafy rackowe


Postęp technologiczny pozwala na coraz lepsze wyposażanie serwerowni komputerowych. Dzięki temu technologiczny mikroklimat może działać bez zakłóceń i wykorzystywać całość potencjału swoich parametrów. Dobre wyposażenie sal komputerowych to także odpowiedni osprzęt. Jednym z kluczowych elementów jest szafa rack. Szafy rackowe znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w serwerowniach, ale także w teletechnice, energetyce, studiach nagraniowych, pomieszczeniach sterowania instalacjami CCTV, a także w wielu innych gałęziach przemysłu.


Profesjonalne szafy rackowe


Szafa rackowa to nazwa dla pewnej klasy szaf. Parametry szaf, stojaków i półek są ustandaryzowane i wynoszą 19”. Jest to najbardziej popularny format. Istnieje także format, który jest wybierany nieco rzadziej i wynosi 10”. Pojemność szaf rackowych jest określana za pomocą jednostki U (1U = 1¾ cala = 44,45 mm).


Szafy rack – właściwie wyposażona serwerownia


Jeśli chcemy wyposażyć serwerownię czy inne pomieszczenie z urządzeniami elektronicznymi, powinniśmy postarać się także o właściwy system mocowań. Ten zostanie nam zapewniony dzięki szafom rackowym. Wyróżniamy dwa typy tego rodzaju przedmiotów – szafy wiszące oraz wolnostojące. Szafy wiszące są instalowane na ścianach. Są przeznaczone dla mniejszej ilości urządzeń i zdecydowanie mniejszych gabarytów. Ten typ szaf dzielimy na jednosekcyjne i dwusekcyjne. Z kolei szafy wolnostojące mogą przyjąć urządzenia o większych parametrach i większe obciążenie.


Szafy serwerowe, wentylatory, szyny, półki


Szafy serwerowe rack muszą być wyposażone w odpowiednie akcesoria jak np. specjalne półki, wentylator, termostat do wentylatora, organizer kabli czy listwa zasilająca. Przy wyborze zarówno szaf, jak i wyposażenia bardzo ważne są parametry, które muszą być odpowiednio spersonalizowane względem potrzeb.


Extralink - producent szaf rack


W naszym sklepie znajdziesz szafy rackowe jak i akcesoria, wykonane z materiałów wysokiej jakości, bezpieczne i trwałe. Poznaj przekrój profesjonalnych szaf rackowych w www.anteny24.pl !

 

 

- akcesoria do szaf rack